Bezpieczny Internet

Badania Megapanel PBI, dotyczące spędzania przez dzieci w Internecie, przynoszą niepokojące wiadomości.
Wynika z nich, że dziecko spędza w Sieci średnio aż 31 godzin tygodniowo. Ponad połowa z ankietowanych, korzysta z Sieci codziennie. Dzieci nie są do końca są świadome zagrożeń jakie mogą je spotkać w Internecie. Nie zdają sobie także sprawy, jak poważne konsekwencje może przynieść „niewinny” żart, rozmowa z Internetowym „przyjacielem”, umieszczone o sobie dane, obrazy i filmy…

Zamieszczone tutaj informacje, mają pomóc uchronić Państwa (jak i Państwa dzieci) przed zagrożeniami i pułapkami intermetu.

KSIĄŻKI

»Poznaj bezpieczny Internet. Zeszyt ćwiczeń dla dziecka (20 stron; 6,5 MB, PDF) – Zeszyt ćwiczeń. Zawiera różne kolorowanki, łamigłówki do samodzielnego wypełniania przez dziecko, a także informacje na temat zasad bezpieczeństwa w sieci.

»Dbaj o bezpieczeństwo w Internecie. Elementarz dla rodziców (822KB, PDF) – informator dla rodziców, zawierający zagadrodzice/Elementarz_dla_rodzicow.pdfnienia nowoczesnych technologii i zagrożeń z nimi związanych

»Oswajanie Sieci. Elementarz dla dziecka (3,13MB, PDF) – zawiera zagadnienia nowoczesnych technologii i zagrrodzice/Elementarz_dla_dzieci.pdfożeń z nimi związanych, przygotowany specjalnie dla dzieci.

ULOTKI

»10 porad dla rodziców (215KB, PDF) – porady dotyczące zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa w Sieci.

»Ulotka informacyjna dotycząca cyberprzemocy(276KB, PDF)

»Ulotka informacyjna dotycząca zabezpieczania dowodów przemocy wobec dziecka w Internecie(182KB, PDF)

»Umowa o bezpiecznym korzystaniu z Internetu(182KB, PDF) – dzieci klas 1-3

»Umowa o bezpiecznym korzystaniu z Internetu(182KB, PDF) – dzieci klas 4-7