Kalendarium

01.09.1966
Szkoła Podstawowa nr 16 w Gdańsku – Oruni, ostatnia „Tysiąclatka” w mieście otwiera swoje podwoje dla uczniów

02.09.1966
1107 uczniów, 36 nauczycieli, 10 osób administracji rozpoczęło swoją codzienną pracę w nowej szkole

październik 1966
powołany zostaje Szczep Związku Harcerstwa Polskiego

kwiecień 1967
rodzice pomagają w wystroju gabinetów i sal lekcyjnych

maj 1967
uczniowie goszczą w szkole znanego pisarza powieści, polskiego Indianina Sat – Okha

17.06.1967
mury szkoły opuszczają pierwsi absolwenci. 73 uczniów otrzymuje świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdańsku – Oruni

wrzesień 1968
nawiązanie współpracy z Państwową Operą i Filharmonią Bałtycką. Rozpoczynają się comiesięczne spotkania uczniów z muzyką i artystami

luty 1970
• w zimowym turnieju zuchów Hufca ZHP Gdańsk Śródmieście w łyżwiarstwie drużyn prowadzonych przez druhnę Irenę Stasiewicz zdobywa I miejsce
• chór szkolny i recytatorzy godnie prezentują dorobek artystyczny szkoły na środowiskowej akademii w Oruński Domu Kultury

grudzień 1970
tragiczne wydarzenia w Trójmieście. Zawieszenie zajęć w szkole

Rok szkolny 1971/1972
Zakłady opiekujące się szkołą: Przedsiębiorstwo Upowszechniania Prasy i Książki „Ruch” i wojewódzka Spółdzielnia Transportu Wiejskiego udzielają pomocy w radiofonizowaniu szkoły

Rok szkolny 1972/1973
• pierwsza frontalna wizytacja w szkole. Realizacja zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych została oceniona na piątkę
• uczeń klasy III Janusz Paziewski ( późniejszy wielokrotny mistrz i reprezentant Polski ) został po raz pierwszy rekordzistą kraju dzieci w chodzie sportowym na 3 kilometry

Rok szkolny 1973/74
pierwsze pasowanie dzieci z klas pierwszych na uczniów szkoły Podstawowej nr 16. Nowa tradycja w życiu szkoły

Rok szkolny 1974/75
• w murach naszej szkoły uczą się także dzieci ze szkoły Podstawowej nr 10. Pracujemy na dwie zmiany
• utworzona zostaje w szkole orkiestra mandolinistów
• Ela Irka z klasy IV zajmuje w mistrzostwach Gdańska I miejsce w gimnastyce artystycznej
• Iwona Owernia z klasy VI w gimnastyce sportowej
• Jurek Maryszczuk z klasy VIII zdobywa mistrzostwa Gdańska w chodzie sportowym na 5 km
• Staszek Goduński z klasy VII w wojewódzkich igrzyskach młodzieży w Elblągu zajmuje II miejsce w chodzie
• Reprezentacja uczniów klas I – IV zdobywa II miejsce w Gdańsku w ” konkursie 50 tysięcy”
• Reprezentacja szkoły w piłce nożnej zajmuje II miejsce w rozgrywkach gdańskich szkół podstawowych
• 04.06.1974 – szkoła otrzymuje sztandar ( Przekazany przez likwidowaną szkołę nr 37
• 14.02.1975 – odbyła się ekologiczna sesja naukowa „Na ratunek Bałtykowi” zorganizowana przez szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody ( opiekun Lucyna Cylin ) dla dyrektorów szkół i władz wojewódzkich LOP

Rok szkolny 1976/77
• 30.10.1976 – Jubileusz X – lecia Szkoły- wystawy, konkursy, pokazy gimnastyczne i piękny program artystyczny obrazujący dziesięcioletni dorobek w nauce, sporcie i sztuce
• 26.10.1977 – nadanie szkole imienia Władysława Broniewskiego – poety. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej, otwarcie stałej wystawy ku czci Patrona

Rok szkolny 1977/1978
• rozpoczęła się wieloletnia współpraca szkoły i Kopalni Węgla Kamiennego ” Knurów”. Kopalnia organizowała w czasie letnich wakacji w budynku szkoły kolonie letnie dla górniczych dzieci
• nawiązane zostały kontakty z innymi szkołami noszącymi imię Władysława Broniewskiego

Maj 1981
w uznaniu zasług sportowców naszej szkoły odbyła się Inauguracja IX Miejskich Igrzysk Młodzieży z udziałem miejskich władz politycznych, oświatowych i sportowych

Luty 1984
odbył się Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Poezji Władysława Broniewskiego Szkół Polski Północnej w Starogardzie Gdańskim. Nasz uczeń Wojtek Jękot zdobył I nagrodę za recytację wiersza ” Bagnet na broń”

Rok szkolny 1984/85
• Joasia Barra, Natasza Strehlau i Beata Wiśniewska zdobyły II miejsce zespołowo w II Konkursie Poezji Władysława Broniewskiego w Szubinie
• Monika Filińska z klasy VIII zdobyła w konkursie matematycznym zdobyła V miejsce w finale wojewódzkim

Rok szkolny 1985/86
• 22 lutego – w III Konkursie Poezji Wł. Broniewskiego w Pasłęku II miejsce zajęła Magda Chudzik a III Joasia Barra
• 02.05.1986 – Szkole Koło Przyjaciół ZBOWiD i koło recytatorskie przygotowuje w Domu Kultury na Oruni dzielnicową imprezę dla środowiska kombatantów
• Szczep harcerski kierowany przez druhnę Danutę Duszkę liczy najwięcej zuchów i harcerzy w Hufcu Gdańsk Śródmieście
• IV miejsce uczniów klas I – III w „Konkursie 50 tysięcy”

Rok szkolny 1986/87
• Obchody jubileuszu XX – lecia szkoły
• Ola Kasjaniuk z klasy IV została wyróżniona w Miejskim Konkursie Poezji Patriotycznej
• IV Konkurs Poezji Wł. Broniewskiego w Pelplinie, Sławek Krasiński zdobywcą II miejsca
• Beata Wiśniewska wyróżniona na I Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Władysława Broniewskiego w Tarnowie

Rok szkolny 1988/89
• 26.03.1989 – Święto w szkole! VI Międzyszkolny Konkurs Poezji WŁ. Broniewskiego odbył się w naszej szkole. II miejsce indywidualnie uzyskała Gabrysia Krasińska, zespołowo zajęliśmy I miejsce
• Czerwiec 1989 – na emeryturę odchodzi p. Stanisław Zaremba pierwszy, wieloletni dyrektor szkoły

Rok 1989/90
• Szkołą kieruje nowy dyrektor mgr Anna Ostrowska. W budynku szkoły ponownie uczą się także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10.
• Rada pedagogiczna liczy 79 nauczycieli uczących 1500 dzieci

Rok szkolny 1991/1992
• SP nr już w swoim budynku. Dyrektor Anna Ostrowska odchodzi na urlop zdrowotny, szkołą kieruje mgr Jolanta Berdowska
• Maj – Paweł Bednarski z ósmej klasy mistrzem Wybrzeża młodzików i kadetów w zapasach klasycznych

Rok szkolny 1992/93
• Konkurs na dyrektora szkoły wygrywa nasza koleżanka mgr Jolanta Berdowska
• Sierpień – Adam Dobrzyński absolwent szkoły z 1990 roku mistrzem Europy juniorów na dystansie 3 tys. Metrów z przeszkodami

Rok szkolny 1993/1994
• z okazji Dnia Dziecka odbył się I Gwieździsty Złaz Szkolny zakończony festynem sportowo-rekreacyjnym w Lipcach

Rok szkolny 1994/1995
• Mamy znowu chór szkolny
• I Spotkania Mikołajkowe dzieci rodziców i nauczycieli – warsztaty teatralne, muzyczne, plastyczne, rękodzielnicze, kiermasze i wspaniała zabawa
• Rejestracja Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ajas” specjalizacja – zapasy pod kierunkiem trenera Józefa Alijewa
• I nagroda w Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych dla naszego zespołu wokalnego kierowanego przez Piotra Wąsika

Rok szkolny 1995/1996
• Absolwentka naszej szkoły z 1984r. Katarzyna Radtke – Schewe, reprezentantka Polski w chodzie sportowym zajmuje VIII lokatę w plebiscycie na najlepszego sportowca Wybrzeża w 1995r.
• Luty – specjalne wyróżnienie dla chóru w Ogólnopolskim Konkursie Szkolnych chórów a apella – nagroda TV Gdańsk
• Zdobycie drużynowego mistrzostwa szkół makroregionu północnego w zapasach w stylu klasycznym

Rok szkolny 1997/1998
• I miejsce uczniów klas I – III w Mistrzostwach Gdańska w Konkursie „50 tysięcy”

Rok szkolny 1998/ 1999
• Brązowy medal w Mistrzostwach Miasta Gdańska w mini piłce ręcznej chłopców klas VI
• udział naszych uczniów w wieczorze poetycko – muzycznym z okazji 150 rocznicy Fryderyka Chopina
• Daniel Loeppcke mistrzem Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym
• II miejsce uczniów klas I – III w Mistrzostwach Gdańska w Konkursie „50 tysięcy”
• uroczyste pożegnanie uczniów klas VIII, którzy będą dalszą naukę kontynuować w szkołach średnich i uczniów klas VI, którzy w związku z reformą oświaty przechodzą do gimnazjum

Rok szkolny 1999/2000
• Uczniowski Klub Sportowy” Ajas” obchodzi pięciolecie swojej działalności
• Michał Zerke wicemistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym
• Zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Miasta Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców klas IV i młodszych
• Nasi uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili Czechy

Rok szkolny 2000/2001
• II miejsce Sebastiana Wetta w konkursie „Grudzień 1970”
• Wyróżnienie dla szkoły za aktywny udział w lekcjach muzealnych prowadzonych przez Dom Uphagena
• w Olsztynie podczas Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Uczniowskich Klubów Sportowych walczyło 222 zawodników z 30 klubów z całej Polski. Nasi uczniowie zdobyli: złote medale: P. Gutiar i K. Borowiec, srebrny medal: D. Paszyński, brązowy medal: M. Barabasz
• III miejsce reprezentacji szkoły w rozgrywkach piłki ręcznej o mistrzostwo Gdańska

Rok 2002/2003
• Szkoła otrzymała certyfikat ” Szkoły z klasą” akcji organizowanej pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
• W 12. Ogólnopolskim Konkursie Odysei Umysłu reprezentacja szkoły zajęła VIII miejsce
• IV miejsce w Mistrzostwach Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców klas 6 -5

Rok szkolny 2003/2004
• Uzyskanie certyfikatu Warsztaty ekologiczne ” Badania fizyko – chemiczne wody morskiej”
• Szkolne Koło LMiR zajęło II miejsce w kategorii szkół podstawowych w Polsce
• I miejsce Zuzanny Czrneckiej w Ogólnopolskim Konkursie ” Młodzież na Morzu”
• I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w zapasach w stylu klasycznym
• W turniejach, zawodach na poziomie województwa Uczniowski Klub Sportowy ” Ajas” zajmował od II do IV miejsca
• Nawiązanie kontaktów ze szkołą w USA i Kallinge w Szwecji

Rok szkolny 2004/2005
• 36 miejsce w województwie ( na 600 uczestników), 626 w Polsce i 1274 w Europie uczennicy kl.VI w konkursie ” The Big Challenge 2005
• III miejsce w Polsce na najlepsze Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej
• I miejsce w turnieju Wojewódzkich Igrzysk Szkół Podstawowych Młodzików w zapasach w stylu klasycznym
• II miejsce reprezentacji szkoły w prezentacjach tematycznych z zakresu edukacji prozdrowotnej ” Bezpieczna Szkoła”

Rok szkolny 2007/2008
• Konkurs na dyrektora szkoły wygrywa Pani mgr Nina Markiewicz-Sobieraj, która obejmuje placówkę w bieżącym roku szkolnym.

Rok szkolny 2005/2006

  • Uroczyste otwarcie sali „Tradycje Morskie”, której opiekunem jest Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej.
  • W Dniu Patrona Władysława Broniewskiego dzieci wystawiają przedstawienie „Cztery pory roku”- grudzień.
  • Na spotkanie autorskie zostaje zaproszony prof. Jerzy Samp – twórca legend gdańskich – luty.
  • Uczniowie koła polonistycznego „Słowo” odwiedzają Oddział Telewizji Polskiej w Gdańsku. Uczestniczą w próbie jednego

z odcinków serialu „Sąsiedzi”- marzec.

  • Bierzemy udział w finale przedsięwzięcia realizowanego metodą projektu – ORUNIA EUROPEJSKA – maj
  • Liga Morska i Rzeczna bierze udział w XV Zlocie Jungów Kołobrzegu w nagrodę za dobrą pracę klubu -czerwiec.

 

Rok szkolny 2006/2007

  • Członkowie LM i R biorą udział w Żeglarskich Mistrzostwach Szkół Podstawowych – październik.
  • Obchodzimy Jubileusz 40-lecia istnienia naszej szkoły. Gościmy m.in. Prezydenta Gdańska  pana Pawła Adamowicza – grudzień.
  • Uczniowie naszej szkoły zwiedzają Stocznię Północną i biorą udział w wodowaniu statku – styczeń.
  • Klasa VI bierze udział w Sesji Rady Miasta Gdańska – luty.
  • Organizujemy Międzydzielnicowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym biorą udział zaprzyjaźnione szkoły.
  • Klasy pierwsze i trzecie biorą udział w finale „Konkursu 50- Tysięcy” – marzec.
  • Uczniowie klas młodszych zwiedzają Teatr Wybrzeże – kwiecień.
  • Uczniowie naszej szkoły biorący udział w zajęciach świetlicy terapeutycznej „Tęcza” wypoczywają podczas koloniiw Małym Cichym koło Zakopanego – lipiec.

Rok szkolny 2007/2008

  • Nowym Dyrektorem naszej szkoły zostaje mgr Nina Markiewicz – Sobieraj – 1 września 2007r.
  • Inauguracja przedsięwzięcia wychowawczego „Najlepszy Gospodarz Szkoły”, które odbywa się w naszej szkole cyklicznie.
  • Reprezentacja dziewcząt klas 4-6 zajmuje VI miejsce w Gdańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt.
  • III miejsce w konkursie międzyszkolnym „Gdańsk miastem przyjaznym dla niepełnosprawnych” pod patronatem Prezydenta

Miasta Gdańska zajmują uczniowie klasy IIIa – Sandra Sadaj, Monika Słomińska i Dawid Chomicz.

  • Klasy pierwsze i trzecie zajmują IV miejsce w „Konkursie 50-Tysięcy” w ramach  Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
  • Zespół dziewcząt „Szesnastki” zajmuje IV miejsce w Mistrzostwach Dzielnicowych Cheerleaders.
  • Teatrzyk „Strofka” prezentuje przedstawienie „Ballada o grzecznym smoku” w ramach projektu „Z kulturą na co dzień”- maj.
  • Samorząd Uczniowski organizuje Konkurs Szkolnego Humoru i konkurs tańca „Zatańcz z nami”.

 

Rok szkolny 2008/2009

  • Teatrzyk „Strofka” wystawia przedstawienie „Smok ze smoczej jamy” dla zaprzyjaźnionych przedszkoli.
  • II Spartakiada Wodna gdańskich szkół podstawowych i gimnazjów, nasza drużyna zajmuje I miejsce.
  • Dzień Przyrodniczy – z tej okazji odbywa się wystawa zwierząt oraz konkurs fotograficzny „Świat Przyrody” – październik.
  • Bierzemy udział w akcjach „Kasztanobranie” i „Zakręcony problem” – zostaje zebrana 1 tona nakrętek.
  • Mały Samorząd Uczniowski organizuje „Święto Pieczonego Ziemniaka”.
  • Ponownie bierzemy udział w festynie „Gwiazdka na Oruni”- wspólne kolędowanie, konkursy, kiermasz kartek i ozdób świątecznych.
  • Międzynarodowy Turniej o Puchar Miasta Gdańska w zapasach w stylu klasycznym, w którym zdobywamy 4 medale – marzec.
  • III edycja przedsięwzięcia „Mam talent” – prezentacje talentów naszych uczniów.
  • Na wieczorek poetycko-muzyczny „Miłość świat zapala”, stworzony w oparciu o poezję ks. Jana Twardowskiego, zostaje zaproszony Arcybiskup Tadeusz Gocłowski – maj.
  • II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Młodzież na Morzu” zajmuje Liga Morska i Rzeczna.

Rok szkolny 2009/2010

  • UKS AJAS organizuje I Wojewódzkie Igrzyska w zapasach w stylu klasycznym.
  • W naszej szkole gościmy nauczycieli z miasta Kalmar ze Szwecji, którzy obserwują pracę naszych dzieci i nauczycieli – październik.
  • Wizyta prezydenta Pawła Adamowicza w SP 16 na spotkaniu integracyjnym z nowymi mieszkańcami Oruni z ulicy Ubocze 24.
  • W 90-rocznicę Zaślubin Polski z Morzem nasza szkoła otrzymuje z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego krzyż zasług PRO MARII NOSTRO.
  • Wieczorek poetycko muzyczny „Barwy Jesieni”- listopad.
  • UKS AJAS organizuje Międzynarodowy Turniej o puchar Urzędu Marszałkowskiego w zapasach w stylu klasycznym.
  • Naszą szkołę odwiedza olimpijka Igrzysk Olimpijskich Moskwa 80 – Beata Dziadura (wioślarstwo).
  • III miejsce dla klas I i II w finale „Konkursu 50- Tysięcy” w ramach Gdańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
  • Wieczorek poetycko-muzyczny „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Gośćmi są uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Gdańsku – kwiecień.
  • Uroczyste otwarcie wyremontowanej biblioteki szkolnej.
  • UKS AJAS obchodzi XV-lecie swojej działalności.

 

Rok szkolny 2010/2011

  • Prezydent Paweł Adamowicz gości podczas uroczystości otwarcia boiska szkolnego. Wśród innych zaproszonych gości są m.in.

przewodniczący Komisji Edukacji R.M.G. P. Gierszewski, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” B. Brauer, Wicekurator Pomorski Oświaty E.Wasilenko.

  • Spotkanie autorskie z panią Emmą Popik- autorką książek dla dzieci.
  • Na naszym nowym boisku odbywa się Festyn Środowiskowy o Puchar Rady Osiedla.
  • Samorząd Uczniowski Klas Młodszych organizuje Święto Pluszowego Misia – dzieci uczestniczą w konkursach plastycznych,
  • literackich i muzycznych.
  • Teatrzyku „Strofka” pod kierunkiem opiekuna przygotowuje i wystawia przedstawienie „Urodziny Kubusia Puchatka”- luty.
  • Naszą szkołę odwiedza Jerzy Samp – autor gdańskich legend.
  • Odbywa się otwarcie placyku zabaw „Wesoły Pajacyk” dla klas młodszych – maj.
  • Po raz pierwszy nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli występują w „Mini Playback Show”.

 

Rok szkolny 2011/2012

  • Turniej o Puchar Rady Osiedla, podczas którego nasza szkoła otrzymuje czek pieniężny na zakup sprzętu sportowego- wrzesień.
  • Mały Samorząd Uczniowski organizuje Dzień Hobbysty, podczas którego dzieci prezentują swoje pasje i zainteresowania.
  • Duży Samorząd Uczniowski przygotowuje „Dzień Szalonych Fryzur”.
  • W naszej szkole odbywa się Międzyszkolny Konkurs „Ortograficzne Łamigłówki” dla uczniów z dysleksją.
  • Dla uczniów klas trzecich zostają przeprowadzone warsztaty przez studentów Naukowego Koła Botanicznego z Uniwersytetu
  • Gdańskiego.
  • Nasza szkoła bierze udział w projekcie miasta „Nauka Dobrą Zabawą”, który ma na celu indywidualizację nauczania i wychowania
  • uczniów w klasach I-III.
  • W czerwcu obchodzimy Dzień Dziecka w klimacie Euro 2012.

Rok szkolny 2012/2013

  • Uroczyste otwarcie Miasteczka Rowerowego z udziałem zaproszonych gości, m.in. Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.
  • Gościem Turnieju Zapaśniczego o Puchar Dyrektora Szkoły jest Dariusz Michalczewski – były mistrz świata w boksie.
  • W naszej szkole odbywa się II Turniej o Puchar Rady Osiedla Orunia – Św. Wojciech – Lipce.
  • Apel z okazji XII Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny” październik.
  • Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości odbywa się wieczorek poetycko – muzyczny.
  • Naszą szkołę odwiedza Łukasz Wierzbicki – dziennikarz i podróżnik – marzec.
  • Uczniowie kl. 0-3 biorą udział w programie „ Autochodzik” we współpracy ze Strażą Miejską
  • Spotkanie z Dominikiem Włochem – podróżnik, który opowiada o swojej wyprawie na Madagaskar.
  • Nasza placówka organizuje konkurs poetycki „Orunia wierszem malowana” – powstaje z tej okazji zbiór poezji dziecięcej

z ilustracjami dzieci.

  • Szkoła bierze udział w projekcie miasta „Nauka Dobrą Zabawą”, który ma na celu indywidualizację procesu nauczania
  • i wychowania uczniów klas I-III.

Rok szkolny 2013/2014

  • Spotkanie z aktorką i autorką książek dla dzieci panią Laurą Łącz – październik.
  • Nasza szkoła bierze udział w olimpiadzie języka angielskiego Archimiedes Lingua Plus.
  • Akcja Charytatywna „ Od przedszkolaka do żaka – każdy pomaga pokonać raka”- aktywny udział uczniów, rodziców i nauczycieli

przy wsparciu szkolnego koła „Caritas”. Z tej okazji odbywa sie koncert „Młode Talenty”, aukcja oraz loteria fantowa.

  • Inauguracja akcji „ Zdrowie w gdańskich szkołach”, naszą szkołę odwiedza prezes spółki Saur – Neptun Gdańsk p.Serge Bosca –

listopad.

  • Wieczorek poetycki z okazji Dnia Matki „Kochanej mamie” – maj
  • Dzień Czeczeński w naszej szkole – rodzice i dzieci prezentują tańce i stroje czeczeńskie podczas krótkiej inscenizacji.
  • Nasza szkoła organizuje X Międzyszkolny Konkurs Piosenki Marynistycznej.

Rok szkolny 2014/2015

  • Bierzemy udział w akcji „Śniadanie daje moc”.
  • Pod hasłem „Niech żyje polski rock&roll” odbywa się spotkanie z panem Wojciechem Korzeniewskim – inicjatorem wielu ważnych imprez kulturalnych na Pomorzu.
  • Nasza uczennica Zuzia Basiukiewicz z kl. VIc zdobywa I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym ”Niech żyje rock&roll”.
  • Nasi uczniowie odnoszą sukces w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Gdańskie Młyny” – Oliwier Krawiec z kl. IVb zajmuje II miejsce, Karol Sak z kl. IVa zdobywa wyróżnienie.
  • Rodzice naszych uczniów wystawiają przedstawienie – „ Rzepka” J. Tuwima.
  • Michał Mil z kl.Va zajmuje II miejsce, a Dominika Wojtczak z kl.IVa otrzymuje wyróżnienie w II Wojewódzkim
  • Konkursie Recytatorskim „Żołnierze Wyklęci w poezji”- marzec.
  • Spotkanie inauguracyjne Zespołu ds. Modelu Integracji Imigrantów w Gdańsku.
  • Spotkanie z liderem „Czerwonych Gitar” Jerzym Skrzypczykiem i zespołem.
  • Koncert zespołu „Czerwone Gitary” i chóru dziewcząt z klas II i III „Gwiazdki Szesnastki” w naszej szkole i w Filharmonii Bałtyckiej z okazji 50-lecia istnienia zespołu.
  • UKS AJAS obchodzi XX-lecie swojej działalności.
  • Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacji morskiej „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską”.

Rok szkolny 2015/2016

  • Udział w Szkolnej Lidze Lechii Gdańsk – zajmujemy II miejsce. W trakcie trwania akcji zbieramy makulaturę i nakrętki, bierzemy udział w konkursie „Sylwetki siatkarzy” oraz wyrażamy swoje poparcie dla drużyny Lotos Trefl Gdańsk.
  • Uczennica z klasy IIc Natalia Bystram zajmuje I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Pod skrzydłami aniołów”.
  • Nasza szkoła bierze udział w promocji zdrowego odżywiania „Zdrowa kanapka” – z tej okazji gościmy Wiceprezydenta
  • Gdańska Piotra Kowalczuka , który przygotowuje zdrowe kanapki razem z naszymi uczniami.
  • Szkolny zespół wokalny „Gwiazdki Szesnastki” zajmuje III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki im. Teatrzyku Bim-Bam.
  • Uczennica z klasy IIc Natalia Bystram zajmuje I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Pod skrzydłami aniołów”.
  • III miejsce klas pierwszych w Gdańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetach Sprawnościowych.
  • Udział w przedsięwzięciu „Siatkarz z klasą”- organizujemy w naszej szkole Dzień Nibylandii.
  • Uczestniczymy w koncercie chóru z Tajlandii w kościele św. Ignacego Loyoli – maj.
  • Naszą szkołę odwiedzają studentki z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Singapuru, które prowadzą z uczniami zajęcia warsztatowe w języku angielskim.
  • Festyn dla dzieci z okazji 50-lecia szkoły. Uczniowie klas I-VI przygotowali prace literackie i plastyczne „Moja szkoła za 50 lat” oraz życzenia dla szkoły z okazji jej święta. Część artystyczna z okazji Jubileuszu szkoły z udziałem zaproszonych gości.

materiał przygotowały: Danuta Duszka, Halina Duszyca i Monika Bocheńska