Zerówki i Pierwszaki biorą udział w spektaklu „Cudowna Kraina Bajek”

 Zerówki i Pierwszaki biorą udział w spektaklu „Cudowna Kraina Bajek”

20 listopada gościliśmy w naszej szkole panią Wandę Neuman, aktorkę Teatru Wybrzeże oraz założycielkę Teatru na Przymorzu. W przygotowanym przez siebie spektaklu pt. „Cudowna kraina bajek”, artystka zapoznała nas z wieloma bohaterami wierszy Juliana Tuwima. Poznaliśmy między innymi: Grzesia Kłamczuszka, pana Hilarego, słonia Trąbalskiego, Dyzia marzyciela, mieszkańców ulicy Wesolińskiej, dziadka, który zasadził w ogródku rzepkę, a potem nie mógł jej wyrwać, babcię, której kurka – złotopiórka latała aeroplanem, panią Słowikową, która czekała z kolacją na swego męża. Wysłuchaliśmy też wierszy „Lokomotywa” i „Ptasie radio”. Pani Wanda zaangażowała nas w swój występ. Pomagaliśmy w interpretacji niektórych tekstów, na przykład w wyrywaniu rzepki, a ci, którzy znali wiersze Tuwima dopowiadali ich frazy.

Bardzo miło spędziliśmy czas podczas oglądania tego przedstawienia.