XI Spartakiada Wodna Gdańskich Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

Opiekun Szkolnego Koła Ligi Morskiej i Rzecznej działającego przy Szkole Podstawowej nr 16 Jolanta Gołuńska wspólnie z Oddziałem LMirR zorganizowała XI Spartakiadę Wodną Gdańskich Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych, która odbyła się 19 września 2018 roku z okazji 100 -lecia Ligi Morskiej i Rzecznej.

Uczestnicy brali udział w trzech konkurencjach: regatach na jachtach typu SZ, regatach kajakowych i ratowniczym torze przeszkód. Rywalizowało ze sobą 17 szkół.

Imprezie towarzyszyły pokazy ratownictwa SAR oraz pogadanki Policji Wodnej na temat bezpieczeństwa nad wodą. Puchary, medale i nagrody rzeczowe wręczył Prezes LMiR kpt. ż.w. Andrzej Królikowski oraz pani dyr. Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdańsku Nina Markiewicz – Sobieraj.